pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Media o nas

  • Feler rury

    dodano: 2010-02-23 11:41:00

    „Jeżeli w ciepłowni Michelin doszłoby do awarii, 30 tysięcy mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze” miałoby zimne kaloryfery” – czytamy w Gazecie Olsztyńskiej (piątek, 19 lutego).

    Władze  „Pojezierza” chcą, by spółdzielcza sieć ciepłownicza (położona siedem lat temu), mogła być znów, tym razem awaryjnie, zasilana ciepłem z MPEC.  Wiesław Barański, prezes spółdzielni, mówi wprost: - Rury były kładzione w pośpiechu i niechlujnie. Teraz to wychodzi.

    Okazuje się, że tylko tej zimy jego pracownicy usuwali kilka poważnych awarii. Na dodatek, spółdzielcza sieć nie ma obecnie możliwości zasilania energią produkowaną w ciepłowni MPEC w Kortowie. Władze „Pojezierza” zwróciły się więc do MPEC z prośbą o przyłączenie jej sieci do sieci miejskiej. Prezes MPEC Bogusław Szwedowicz wyjaśnia, że w razie awarii w EC Michelin, jego Spółka jest w stanie ogrzać wszystkich swoich klientów, pod warunkiem, że temperatura powietrza nie przekroczy minus siedmiu stopni. A  awaryjne podłączenie sieci spółdzielczej, oznacza jeszcze niższą sprawność. Mimo to prezes B. Szwedowicz nie wyklucza możliwości podłączenia spółdzielczej sieci do miejskiego systemu grzewczego. Tyle że nie od strony Michelina, a od strony Śródmieścia.

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook