pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Aktualności

 • Zabarwiona woda ujawniła nieszczelności

  dodano: 2017-04-03 09:24:00

  13 marca 2017 r. Spółka MPEC rozpoczęła proces barwienia wody sieciowej, w celu wykrycia nieszczelności rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła. Właściciele i zarządcy nieruchomości oraz mieszkańcy Olsztyna zostali poinformowani o możliwości pojawienia się jaskrawej, żółto-zielonej wody w przestrzeni publicznej. Barwienie okazało się skuteczne. W środę, 29 marca, w przejściu podziemnym przy ul. Wańkowicza zauważono jaskrawe zacieki, które doprowadziły pracowników MPEC do miejsca awarii.

  Zabarwiona woda wyciekała z rurociągu Dn500, znajdującego się przy ul. Wańkowicza. Pracownicy MPEC przystąpili do odkrywania miejsca nieszczelności, a następnie - do usuwania awarii. Naprawa rurociągu może potrwać do końca bieżącego tygodnia.

  Skutkiem ubocznym wycieku z rurociągu było zabarwienie rzeki Łyny, oddalonej od miejsca awarii o 2 km. Barwnik, zgodnie z przypuszczeniami, przedostał się do rzeki przez kanalizację deszczową. Wyciek wody z systemu ciepłowniczego został oszacowany na 0,3m3/h. Tego typu sytuacje miały miejsce także w innych systemach ciepłowniczych w Polsce, gdzie zastosowano barwienie wody sieciowej.

  Dzięki wyciekowi kolorowej wody sieciowej, ujawniono także nieszczelny wymiennik w jednym z budynków.  W związku z efektywnością prowadzonych działań – Spółka planuje pozostawić barwnik w sieci ciepłowniczej na dłuższy czas.

   

Zdjęcia

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

facebook