pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Archiwum aktualności

 • Szwedzki patent w MPEC

  dodano: 2012-02-16 14:40:00

  Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Olsztyna podpisało umowę o pięcioletniej współpracy strategicznej z Grupą Mittel – szwedzkim specjalistą z zakresu ciepłowniczej infrastruktury przesyłowej.

  Zawarte porozumienie dotyczy między innymi transferu zawansowanej technologii mufowania Mittel TSC oraz implementacji systemu wczesnego wykrywania usterek na preizolowanych rurociągach ciepłowniczych Stateview. W ramach podpisanej umowy Mittel dostarczy MPEC-owi następujące rozwiązania:

  • Mittel TSC, opatentowaną i wiodącą w Szwecji technologię wykonywania elektro-zgrzewanych złącz powłok osłonowych na preizolowanych rurociągach ciepłowniczych, która umożliwia wykonanie muf o wytrzymałości oraz trwałości  z tą charakteryzującą same rury
  • Stateview, opracowany przez Mittel-a zaawansowany system diagnostyczny umożliwiający monitoring oraz wczesne wykrycie usterek preizolowanych sieci ciepłowniczych.
  • Kompleksowy program szkoleń pracowników odpowiedzialnych za wykonawstwo oraz utrzymanie sieci.

  Mittel Fjärrvärme AB (Mittel) jest szwedzką firmą specjalizującą się w dostarczaniu zaawansowanych systemów wykorzystywanych przy budowie oraz utrzymaniu sieci ciepłowniczych. 
  - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się nawiązać współpracę, która umożliwi MPEC-owi dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii budowy, renowacji oraz utrzymania sieci ciepłowniczych - powiedział Konrad Nowak, prezes zarządu MPEC Olsztyn. - Poprzez konsekwentne zmniejszanie strat energii w naszej sieci oraz dążenie do maksymalizowania jej trwałości, możemy zaoferować naszym klientom bezpieczne dostawy ciepła po konkurencyjnych cenach. Inwestycje w systemy ciepłownicze są bardzo kapitałochłonne i jednym ze sposobów osiągnięcia zwrotu bez przenoszenia kosztów na odbiorców końcowych, jest wybór najlepszych technologii.
  - Z naszego punktu widzenia jest to bardzo ważne porozumienie, ponieważ daje nam ono nie tylko możliwość współpracy z największym przedsiębiorstwem ciepłowniczym w regionie, ale również szansę na kooperacje z innymi ciepłowniami wchodzącymi w skład Klastra „Razem Cieplej” - powiedział Karl-Gunnar Appelblad, prezes zarządu firmy Mittel. - W szerszym ujęciu jest to również ważny krok dla naszej ekspansji w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

Zdjęcia

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: 5.5 °C
Prędkość wiatru: 5.1 m/s
Nasłonecznienie: 16.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 1641.8 m3/h
Moc źródła ciepła: 52.8 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 73.2 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 43.7 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 1217.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 30.9 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 68.6 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 43.7 °C

facebook