pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Aktualności

 • Spotkanie na rzecz ciepła

  dodano: 2016-11-09 08:29:00

  27 października 2016 r. w siedzibie Spółki odbyło się spotkanie Olsztyńskiej Rady na Rzecz Rozwoju Ciepłownictwa oraz największych odbiorców ciepła. W spotkaniu wziął również udział Prezydent Miasta Olsztyna, Piotr Grzymowicz, osoby reprezentujące Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Zarząd Spółki MPEC.

  Celem spotkania była dyskusja na temat aktualnego stanu oraz przyszłości systemu ciepłowniczego miasta, w szczególności – wpływu budowy nowego źródła ciepła na poziom cen. Prezydent Piotr Grzymowicz podkreślił, że rozwiązanie budowy elektrociepłowni zasilanej paliwem z odpadów  przedstawiane jest w kraju jako modelowe i otrzymuje bardzo dobre opinie  instytucji  państwowych i ekspertów. Dodał też, że Gmina Olsztyn nie posiada możliwości finansowania projektu z własnych funduszy w ciągu wielu najbliższych lat, a przyjęte rozwiązanie jest w obecnej sytuacji optymalne. Prezes Konrad Nowak zapewnił, że zarówno odbiorcy ciepła z MPEC, jak i wszyscy mieszkańcy będą informowani o przebiegu projektu oraz szczegółowych informacjach po zakończeniu postępowania przetargowego, a cena ciepła i optymalne koszty dla mieszkańców są ważnym elementem rozmów z potencjalnymi partnerami inwestycyjnymi.

  Odbiorcom ciepła przekazane zostały aktualne informacje na temat bieżącej działalności Spółki MPEC. Omówiono przygotowania Ciepłowni Kortowo do sezonu grzewczego 2016/2017 oraz prowadzone działania modernizacyjne. Przedstawiono stan infrastruktury ciepłowniczej oraz najnowsze osiągnięcia w zakresie nadzoru nad siecią i węzłami cieplnymi. Zaprezentowano również temat planu inwestycynego - realizacji zadań na rok 2016 oraz planów na rok 2017, w tym inwestycji dofinansownych z funduszy unijnych ( m. in. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych).

  W drugiej części spotkania Tomasz Koprowiak, doradca energetyczny WFOŚ i GW, przedstawił możliwości dofinansowania inwestycji energetycznych w nowej perspektywie funduszy unijnych na lata 2014 -2020.

   

  Prezentacja do pobrania:

  Rada na Rzecz Rozwoju Ciepłownictwa - 27.10.2016 r. 

   

   

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: -6.3 °C
Prędkość wiatru: 1.5 m/s
Nasłonecznienie: 1.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 1812.4 m3/h
Moc źródła ciepła: 90.5 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 95.1 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 52.3 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 1439.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 70.9 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 94.4 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 52.7 °C

facebook