pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Aktualności

 • Początek sezonu grzewczego

  dodano: 2013-09-18 11:25:00

  Miejski system ciepłowniczy jest już gotowy do zwiększenia mocy na potrzeby ogrzewania olsztyńskich mieszkań. O konkretnym terminie włączenia ciepła decydują administratorzy budynków.

  Dotychczas zlecenia na uruchomienie dostaw ciepła wpłynęły ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, „Dom”, „Pojezierze” oraz kilkuset innych właścicieli i administratorów.
  -Ciepło z MPEC dociera już do około 50 procent odbiorców – szacuje Andrzej Stolarski, Kierownik Działu Dyspozycji Mocy.

  Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie, w ramach przygotowania do sezonu grzewczego, zrealizowało w 2013 roku szereg działań inwestycyjnych i remontowych, zarówno w Ciepłowni Kortowo jak i w obszarze sieci ciepłowniczych. Przeprowadzono m. in. modernizację oraz częściową wymianę starych odcinków sieci kanałowej na rury preizolowane, wybudowano około 40 nowych węzłów ciepłowniczych, a także uruchomiono zdalny monitoring efektywności sieci. Nowością jest uruchomienie systemu detekcji, pozwalającego na natychmiastową reakcję w przypadku mechanicznych uszkodzeń sieci, np. w wyniku robót budowlanych.

  Wszystkim mieszkańcom i użytkownikom ciepła sieciowego przypominamy, że temperatura w mieszkaniach zależy głównie od nas samych. Ważną czynnością, jaką należy wykonać przy pierwszym uruchomieniu ogrzewania, jest obrócenie pokręteł znajdujących się przy kaloryferach maksymalnie w prawo (na piątkę lub czerwoną gwiazdkę). Kiedy grzejnik zrobi się ciepły, należy ustawić pokrętło w pozycji odpowiadającej właściwej dla użytkownika temperaturze.

  Przy odczuwalnym w mieszkaniu chłodzie zawiadamiamy w pierwszej kolejności administratora budynku. Więcej informacji na temat efektywnego wykorzystywania ciepła sieciowego można znaleźć w internetowym poradniku MPEC (kliknij)

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook