pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Archiwum aktualności

 • Pierwsze spotkanie za nami

  dodano: 2012-06-27 07:45:00

  Ponad trzy godziny trwało pierwsze spotkanie (wtorek, 26 czerwca) z mieszkańcami dotyczące „wyboru rozwiązań technologicznych i organizacyjnych związanych z zabezpieczeniem mieszkańców Olsztyna w ciepło”.

  Oprócz najbardziej zainteresowanych – odbiorców ciepła z MPEC – wzięli w nim udział także autorzy analiz i badań związanych z planowana inwestycją, radni, władze miasta i zarząd Spółki MPEC.
  Po prezentacji zamierzeń związanych z planowaną budową elektrociepłowni, przyszedł czas na pytania mieszkańców. Odpowiadali na nie eksperci i  przedstawiciele MPEC.
  Mieszkańcy zaniepokojeni treścią ulotek alarmujących  o ponad trzykrotnym wzroście opłat za ciepło, dowiedzieli się, że po zrealizowaniu inwestycji, cena ciepła  może wzrosnąć maksymalnie o 50 procent w stosunku do dzisiejszej. Przedstawiciel Michelin Polska SA potwierdził brak zainteresowania fabryki opon dostawą ciepła dla miasta po roku 2017, a prezes olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP), zaprzeczył, aby wyliczenia podawane przez jeden z olsztyńskich miesięczników oraz zawarte w ulotkach, były oficjalnym dokumentem SIMP. Szybko zresztą okazało się, że obliczenia zakładające trzykrotny wzrost cen ciepła, zawierają liczne błędy i przekłamania.
  Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz zapewnił, że to nie ostatnie takie spotkanie, a opinie i wątpliwości, jakie padły z sali, zostaną wzięte pod uwagę przy dalszych pracach nad wyborem rozwiązań dotyczących zaopatrzenia Olsztyna w ciepło po roku 2017.  Zastrzegł również, iż nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte, a o konkretach będzie można mówić dopiero po zakończeniu konsultacji społecznych.

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: -6.3 °C
Prędkość wiatru: 1.5 m/s
Nasłonecznienie: 1.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 1812.4 m3/h
Moc źródła ciepła: 90.5 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 95.1 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 52.3 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 1439.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 70.9 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 94.4 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 52.7 °C

facebook