pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Aktualności

 • Olsztynianin w "Klubie 7 kontynentów"

  dodano: 2014-12-14 09:51:00

  Olsztyński policjant-maratończyk, Mirosław Cydzik ukończył Antarctic Ice Marathon na doskonałym 8. miejscu, jednocześnie stając się członkiem elitarnego  „Klubu 7 kontynentów”. Spółka MPEC jest jednym ze sponsorów sportowca.

  Mirosław Cydzik od 2010 roku bierze udział w projekcie „Olsztyński maratończyk na 7 kontynentach”. Po uczestnictwie w biegach na 6 lądach (m. in. Marrakesz w Afryce, Rio de Janeiro w Ameryce Południowej, Sydney w Australii, Honolulu i Kanada w Ameryce Północnej, Tokio w Azji oraz liczne biegi w Europie) pozostał ostatni, najbardziej ambitny cel – Antarctic Ice Maraton.

  -Ice Marathon był moim najtrudniejszym i najbardziej emocjonującym biegiem w jakim brałem udział. – relacjonuje Mirosław Cydzik - Z jednej strony temperatura oscylująca w granicach -15 do -17 stopni Celsjusza, wiatr oraz nawierzchnia składająca się z kopkiego miękkiego śniegu, który pokrywał większość trasy, niemalże uniemożliwiając bieganie. Do tego słońce, wszechobecne czarne góry, pięknie odcinające się od niebieskiego nieba i nieskazitelnego białego śniegu. Było mroźnie. Antarktyda to kraina, która decyduje kiedy wpuści do siebie turystów. To ona rozdaje karty. Już na pierwszym kilometrze wiedziałem, że trzeba zweryfikować plany co do tempa biegu. Co raz mniej ambitnie, aż do planu aby ten maraton ukończyć. Brak doświadczenia w takich warunkach spowodował, że na pierwszej pętli z dwóch, które były do przebiegnięcia, okazało się, że ubrałem się za ciepło, przegrzewając się. Po połowie dystansu przebrałem się i tu zbyt mała ilość warstw spowodowała, że zacząłem wpadać w hipotermię. Ale na całe szczęście na trasie były jeszcze punkty pośrednie, gdzie można było zostawić dodatkową odzież. Na 25 kilometrze miałem na punkcie trochę nowych suchych ubrań, które założyłem. Dzięki czemu biegło mi się znacznie lepiej i do mety nie musiałem się już przebierać. Wiem jedno – podsumowuje olsztyński biegacz - takie miejsce jak Antarktyda uczy pokory.

  Olsztyński biegacz Antarctic Ice Maraton ukończył na 8. pozycji z czasem 05:03:04. Przygotowując się już od dłuższego czasu do udziału w jednym z najtrudniejszych maratonów na świecie, Mirosław Cydzik przebiegał rocznie ponad 2000 kilometrów. W 50 startach od początku swojej kariery pokonał 1300 km. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych sportowych osiągnięć.

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook