pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Aktualności

 • Nowa sieć przy ul. Mroza

  dodano: 2015-09-28 08:20:00

  23 września, dwa dni przed planowanym terminem, zakończyła się modernizacja sieci ciepłowniczej przy ul. Mroza. Jej efekt to 280 metrów nowoczesnej, bezpiecznej i bezawaryjnej sieci, dostarczającej ciepło do mieszkańców Olsztyna w tym rejonie miasta.

  Przebudowa sieci kanałowej przy ul. Mroza, konieczna ze względu na jej silne wyeksploatowanie, została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich zakończył się 28 sierpnia 2015 r., natomiast drugi realizowany jest we wrześniu. Jego najważniejszy moment – przepięcie nowej sieci, skutkujący przerwą w dostawie ciepłej wody – został ukończony.   

  -Przebudowa tak kluczowego odcinka sieci wiązała się z koniecznością przerw w dostawie ciepłej wody do dużej ilości odbiorców, mieszkańców ulic m. in. Piotrowskiego, Kujawskiej, czy Pomorskiej – mówi Sławomir Obiedziński, Kierownik Działu Budowy Sieci MPEC Olsztyn - Ten czynnik szczególnie wpływał na naszą determinację do jak najszybszego zrealizowania zadania. Duże zaangażowanie naszych pracowników i poszerzony czas pracy pozwoliły skrócić planowane utrudnienia dla mieszkańców okolicznych ulic i osiedli z czterech do dwóch dni. Zadbaliśmy również o to, aby prace montażowe i przygotowawcze wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem. – dodaje.

  W ramach przebudowy usunięto tradycyjną sieć kanałową wraz z kanałami betonowymi, a następnie ułożono i podłączono sieć rur preizolowanych. Nowoczesna technologia minimalizuje ryzyko awarii, zwiększa efektywność przesyłu i pozwala na bieżące monitorowanie sieci. W planach Spółki MPEC jest przebudowa kolejnego odcinka sieci o długości 200 mb przy ul. Mroza.

  fot. Tomasz Piotrowicz

Zdjęcia

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook