pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Aktualności

 • MPEC na Green Festiwalu

  dodano: 2016-08-23 14:59:00

  Trzecia edycja Olsztyn Green Festival za nami. Ładna pogoda, naturalne otoczenie i nowoczesna infrastruktura plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel, przyciągnęły w tym roku tysiące melomanów oraz osób zainteresowanych ekologicznym stylem życia. Byli to przede wszystkim mieszkańcy Olsztyna, ale również goście z Polski i zagranicy.

  Odwiedzający strefę Eko uczestnicy festiwalu, organizatorzy i animatorzy zgodnie podkreślali, jak ważna jest ekologiczna świadomość dzieci, budowana już od najmłodszych lat. Stoisko MPEC i ZGOK cieszyło się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Wielu próbowało swoich sił w konkursie "Co gdzie wrzucić?", polegającym na segregacji różnorodnych odpadów do odpowiedniego pojemnika. Dorośli natomiast interesowali się tematyką ekociepłowni oraz wykorzystywania odpadów na cele energetyczne. W specjalnych słoiczkach można było objerzec paliwo wyprodukowane z odpadów, a także poznać drogę, jaką przechodzi każdy odpad, wrzucony do domowego śmietnika, aż po wytworzenie ciepła i energii elektrycznej w planowanej, olsztyńskiej ekociepłowni. 

  Akcji informacyjno-edukacyjnej towarzyszyła jak zawsze strefa odpoczynku - wygodne leżaki i energetyczne ciasteczka. Zachęcamy do obejrzenia filmu, podsumowującego III. edycję Olsztyn Green Festiwal. 

   

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: -6.3 °C
Prędkość wiatru: 1.5 m/s
Nasłonecznienie: 1.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 1812.4 m3/h
Moc źródła ciepła: 90.5 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 95.1 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 52.3 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 1439.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 70.9 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 94.4 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 52.7 °C

facebook