pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Aktualności

 • Kalendarz "Energia Marzeń 2016"

  dodano: 2015-11-17 12:51:00

  19 listopada 2015 r. w siedzibie Spółki MPEC odbyła się uroczysta prezentacja Kalendarza Energia Marzeń 2016, który jest pokłosiem warsztatów fotograficznych, prowadzonych w szkole szpitalnej przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Spółka była jednym ze sponsorów akcji. Sprzedaż kalendarzy wciąż trwa, a dochód zostanie w pełni przeznaczony na działalność Szkoły Przyszpitalnej.

  Od stycznia 2015 r. warsztaty dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitala, prowadzili członkowie Warmińsko –Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego  BLUR w Olsztynie. We wrześniu, na jeden dzień,  sala zabiegowa Szpitala Dziecięcego zamieniła się studio fotograficzne dla małych modelek i modeli. Dzieci przebrane były w stroje prawdziwych zawodowców, takich jak: rajdowiec, lekarz, strażak, płetwonurek. Pokazują one przez to, że mimo choroby i cierpienia nie zapominają o marzeniach i woli walki z chorobą.

   

  Całkowity dochód z kalendarza przeznaczony zostanie na realizację zajęć edukacyjnych i wychowawczo-plastycznych w szkole szpitalnej, dzięki  którym  mali pacjenci szybciej powracają do zdrowia, odzyskują wiarę we własne siły i możliwości. Rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Pobudzają swoją wyobraźnię i podnoszą pewność siebie. Mają motywację do realizacji marzeń.

  Autorami zdjęć są Rafał Kaźmierczak (Artysta FIAP) i Olga Mosakowska.

  Wszystkie informacje gdzie i jak pozyskać kalendarz z Dobrą Energią na 2016 r., znajdują się na stronie: www.szkolaszpitalna.olsztyn.pl oraz na profilu Szkoły Szpitalnej:  facebook.com/szkolaszpitalna.

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook