pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Archiwum aktualności

  • Francuskie mufowanie

    dodano: 2012-04-26 14:50:00

    W drugiej dekadzie kwietnia trzyosobowa ekipa pracowników MPEC przebywała we Francji. W miasteczku Le-Puy-en-Velay (130 km od Lyonu), mufowali sieć preizolowaną doprowadzającą ciepło do dzielnicy domków jednorodzinnych oraz miejskiego basenu.

    Ten pilotażowy wyjazd to efekt nawiązanej niedawno oficjalnie współpracy między olsztyńskim MPEC i szwedzką firmą Mittel – specjalizującą się między innymi w wykonywaniu elektro-zgrzewanych złącz powłok  osłonowych (muf) na preizolowanych rurociągach ciepłowniczych.
    Monterzy Dariusz Bielecki i Wojciech Kołecki oraz kierownik działu ds. handlowych i marketingu – Radosław Leszczyński, przez dwa robocze dni mieli okazję pokazać swoją fachowość, precyzję działania i umiejętności zespołowej pracy. Mimo niekorzystnej pogody (deszcz, niska temperatura), wywiązali się z zadania. Ta pierwsza „eksportowa” robota MPEC, nie będzie zapewne ostatnią – dzięki współpracy z Mittel, olsztyńscy ciepłownicy maja dostęp do nowatorskiej technologii, a szkolenia, jakie przeszli w Szwecji i Olsztynie, dały im niezbędne doświadczenie i umiejętności. Praca poza granicami kraju, to kolejna  możliwość dywersyfikacji działalności Spółki MPEC.

Zdjęcia

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: 5.5 °C
Prędkość wiatru: 5.7 m/s
Nasłonecznienie: 19.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 1629.8 m3/h
Moc źródła ciepła: 51.0 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 71.0 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 43.8 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 1216.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 35.3 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 68.9 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 43.8 °C

facebook