pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Aktualności

 • Dzieci z Ukrainy na Warmii

  dodano: 2015-04-27 13:26:00

  Ciężka sytuacja na Ukrainie nie pozostaje bez wpływu na sytuację społeczną zamieszkujących tam rodzin. Klub Inteligencji Katolickiej, wspierany przez sponsorów, wśród których znalazła się również Spółka MPEC, zorganizował kolonię dla dzieci dotkniętych konfliktem. Liczne atrakcje i integracja z uczniami polskiej szkoły pozwoliły na chwilę beztroski, dobrej zabawy, a także na poznanie historii i kultury sąsiedniego kraju.

  W koloniach wzięły udział dzieci z Kamionki Buzkiej, Debalcewa i Doniecka, których bliscy zginęli lub walczą na froncie, bądź zostali wzięci do niewoli. Niektórzy z podopiecznych stracili dom i byli zmuszeni uciekać w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.

  Kolonia – jak relacjonują organizatorzy, Marek Kielanowski oraz Mikołaj Podczarski z Wschodnioeuropejskiej Sekcji KIK – miała bardzo intensywny i ciekawy program, wzbogacony dodatkowymi atrakcjami. Dzieci odwiedziły Filharmonię Warmińsko-Mazurską, Teatr im. Stefana Jaracza, nadleśnictwo, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, jednostkę Straży Pożarnej. Przewidziano również czas na rekreację na basenie oraz hali sportowej.

  Niewątpliwie ważnym punktem programu było zwiedzanie zamku w Olsztynie i Lidzbarku, a także wizyta w studiu Radia Olsztyn, TVP Olsztyn oraz Gazety Olsztyńskiej. Dzieci uczestniczyły również w spotkaniach integracyjnych z uczniami szkoły w Dywitach, mając okazję posłuchać specjalnego koncertu ukraińskiego zespołu Horpyna. W drodze powrotnej, uczestnicy kolonii odwiedzili warszawski ogród zoologiczny.

  Poniżej zdjęcia z pobytu (fot. Mikołaj Podczarski).

   

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook