pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Aktualności

 • Ciepłownia gotowa na mrozy

  dodano: 2016-11-04 10:37:00

  Kończy się ostatni etap wymiany elewacji Ciepłowni Kortowo z zastosowaniem nowoczesnej technologii płyt warstwowych. To jeden z elementów prac przygotowawczych źródła do sezonu zimowego 2016/2017.

  Podczas remontu elewacji, wymieniono również okna oraz drzwi techniczne. Po modernizacji ściany ciepłowni zyskały estetyczny, nowoczesny wygląd. Ich ocieplenie zwiększyło nie tylko efektywność energetyczną obiektu, ale i komfort pracujących w nim osób.

  Na zdjęciach nowa elewacja w kolorze szarym © MPEC Sp. z o.o. w Olsztynie

  Rozpoczęto również długoletni cykl inwestycji związanych z systemem oczyszczania spalin w Ciepłowni Kortowo. Nowy, wydajny system odpylania uruchomiono w roku 2014. W bieżącym roku wykonano ekspertyzę techniczną komina oraz przeprowadzono prace związane z zabezpieczeniem mechanicznym poszycia komina. Zadbano również o bezpieczeństwo pracy w otoczeniu instalacji odpylania (ściana zachodnia), gdzie położono nową, solidną nawierzchnię. W przyszłym roku, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, kontynuowane będą prace związane z malowaniem oraz zabezpieczeniem powierzchni komina.

  W ramach prac wewnątrz ciepłowni, wykonano m. in. remont kotłów WR-25, ich armatury i urządzeń pomocniczych, a także silników gazowych i 2 dyspozytorni - mistrzów oraz operatorów kotłów. Prace konserwacyjne przeprowadzono również w hali nawęglania oraz w stacji uzdatniania wody.

   

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: -6.3 °C
Prędkość wiatru: 1.2 m/s
Nasłonecznienie: 1.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 1791.2 m3/h
Moc źródła ciepła: 90.1 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 96.2 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 52.3 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 1425.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 69.4 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 94.2 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 53.0 °C

facebook